Impasol odmašťovače

Tuto řadu IMPASOL® představují nově vyvinuté produkty nahrazující karcinogenní a vysoce hořlavé produkty.

Jsou určeny pro rychlé a vysoce účinné odstranění nečistot z kovů, plastů, gum, elastomerů, barev, laků a povlaků. Speciálně vyvinuty k odstranění olejů, vazelín, mastnot, zkarbonizovaných látek, vosků, pryskyřic, dehtu, ale i barev, laků, atd., používaných v průmyslu. 

Díky své smáčivosti, optimální rychlosti odpařování a snadné aplikaci se vyznačují mnohem větší odmašťovací schopností než většina tradičních produktů.

Jejich používáním se vyhnete jedovatým, karcinogenním (H340, 341, 350, 351, 360, 361, 362, 370, 371, 372, 373), extrémně hořlavým (H224, 225) a výbušným (H203, 205) ředidlům. Jsou antikorozivní a biologicky odbouratelné.

Výrazně zlepšují ekonomické, pracovní a bezpečnostní podmínky.

Produkty IMPASOL® v této řadě:

 • Impasol Ultra – velmi silný odmašťovač/rozpouštědlo
 • Impasol Speed – nehořlavý odmašťovač s extra rychlým odparem
 • Impasol Hard – extra silný nehořlavý odmašťovač/rozpouštědlo
 • Impasol Fast – extra silný odmašťovač s rychlým odpařováním – Super Dry
 • Impasol Orange – emulzní odmašťovač a pro barvené a citlivé povrchy
 • Impasol Safety – rychlý a silný bezpečný dry odmašťovač
11 položek celkem

Cena

7951745
17951745

Značky

Položek k zobrazení: 11
impasol 2
od 1 221,13 Kč včetně DPH
od 1 009,20 Kč

IMPASOL® 2 - speciální směs naprosto odlišná od klasických uhlovodíků. Odmašťuje většinu olejů, tuků, vazelín, vosků, pryskyřic a dehtu a odstraňuje zkarbonizované látky....

Kód: 723/5 L
impasol 6
od 1 221,13 Kč včetně DPH
od 1 009,20 Kč

IMPASOL® 6 je speciální směs naprosto odlišná od klasických uhlovodíků. Odmašťuje většinu olejů, tuků, vazelín, vosků, pryskyřic a dehtu a odstraňuje zkarbonizované látky....

Kód: 726/5 L
antisilikon
od 961,95 Kč včetně DPH
od 795 Kč

IMPASOL® ANTISILIKON je speciální odmašťovač naprosto odlišný od klasických uhlovodíků. Neobsahuje aromatické benzeny. Je použitelný ve všech odvětvích automobilového,...

Kód: 720/5 L
fast
od 1 203,95 Kč včetně DPH
od 995 Kč

IMPASOL FAST je rychlý odmašťovač s velmi vysokou odmašťovací silou. Řadí se mezi nejsilnější z řady IMPASOL. Odstraňuje a odmašťuje minerální, syntetická, silikonová, rostlinná...

Kód: 738/5 L
hard
od 2 111,45 Kč včetně DPH
od 1 745 Kč

IMPASOL HARD je extra silný nehořlavý odmašťovač a rozpouštědlo za studena i za tepla, nejsilnější z řady IMPASOL. Odstraňuje a odmašťuje minerální, syntetická, řezná,...

Kód: 735/5 L
odorless 15
od 1 566,95 Kč včetně DPH
od 1 295 Kč

IMPASOL ODORLESS 15 je bezzápachové, rychle se odpařující, antikorozivní odmašťovací ředidlo určené do uzavřených, nevětraných prostor bez odsávání a tam, kde je zápach...

Kód: 747/5 L
odorless 27 Kód: 750/5 L
impasol orange
od 1 324,95 Kč včetně DPH
od 1 095 Kč

IMPASOL ORANGE je unikátní rychlý odmašťovač pro bezpečné odmaštění plastů a citlivých povrchů. Jeho výhodou je mikroemulzní obsah přírodních terpenů (směs vysoce aktivních...

Kód: 741/5 L
safety
od 1 203,95 Kč včetně DPH
od 995 Kč

IMPASOL SAFETY je silný, rychlý, absolutně bezezbytkový a bezpečný odmašťovač a odstraňovač za studena. Jeho jedinečná suchá formule „beze zbytků“ znamená, že po vyčištění se...

Kód: 744/5 L
speed
od 2 050,95 Kč včetně DPH
od 1 695 Kč

IMPASOL SPEED je nehořlavý odmašťovač s extra rychlým a bezezbytkovým odparem pro barvené a citlivé povrchy. Ideální pro použití v elektronickém, optickém, plastikářském a...

Kód: 732/5 L
ultra
od 1 203,95 Kč včetně DPH
od 995 Kč

IMPASOL ULTRA je extra rychlé a odmašťovací ředidlo za studena. Řadí se mezi nejsilnější z řady IMPASOL. Odmašťuje a odstraňuje minerální, syntetická, rostlinná a živočišná...

Kód: 729/5 L

IMPASOL® ANTISILIKON

Rychlý BEZEZBYTKOVÝ odmašťovač – SUPER DRY

Rychlost odparu 4 min.
KB index 68
Balení 5l, 30l a 200l

 

 

IMPASOL® ANTISILIKON:

 • Vysoká rychlost zasychání a bezezbytkové odpaření (barvení, lakování
 • Biologická odbouratelnost (mytí v zemědělském průmyslu, odmašťování konstrukcí)
 • Ideální pro odmašťování s rychlým odparem před barvením a lepením
 • Velice silné rozpouštědlo většiny olejů (včetně silikonových), tuků a vazelín (včetně antiseizů a grafitových).
 • Unikátně rozpouští vosky a pryskyřice
 • Zvyšuje přilnavost barev a laků
 • Vysoká odmašťovací síla
 • Je antikorozivní a slučitelný s většinou plastů  

IMPASOL® ANTISILIKON je speciální odmašťovač naprosto odlišný od klasických uhlovodíků. Neobsahuje aromatické benzeny. Je použitelný ve všech odvětvích automobilového, strojírenského, elektrotechnického, obalového, zemědělského a textilního průmyslu.

Výborně a bezezbytkově odstraňuje prach, vosk, maziva, oleje a silikon. Jemně a účinně odstraňuje mastnotu, nečistoty z plastů a barvených a lakovaných povrchů (nutně otestovat slučitelnost). Svým bezpečným složením je určen i k odmašťování strojů a strojních komplexů v průmyslu, kde není klasifikován jako CMR látka (karcinogenní, mutagenní, reprotoxická).

IMPASOL® ANTISILIKON je silný odmašťovač před lepením, lakováním, barvením nebo další povrchovou úpravou (např. galvanizací). Vhodný do balicího a zpracovatelského průmyslu. 

Technický list

 

IMPASOL 2

Rychlý odmašťovač
Rychlost odparu 9-10 min.
KB index 32
Balení 5l, 30l a 200l

 

 

IMPASOL 2 je absolutně čistý, silný bezezbytkový odmašťovač bez agresivního zápachu. Odstraňuje znečištění, oleje, maziva, silikony a vosky. Použitelný na všechny typy kovů, plastů, gum a elastomerů, nenarušuje povrchy materiálů (nenapadá ani pěnový polystyren). Vyznačuje se rychlostí odparu 9-10min, je téměř bez zápachu. Nedráždí kůži, oči ani dýchací ústrojí.

Impasol 2 je antikorozivní, recyklovatelný a biologicky odbouratelný. Poskytuje náhradu za karcinogenní a toxické odmašťovače jako jsou aceton, toluen, ředidla a benzín.  

Technický list 

IMPASOL 6

 Pomalý nehořlavý odmašťovač
Rychlost odparu 30 min.
KB index 31
Balení 5l, 30l a 200l
Čištění ultrazvukem do 40°C
 

IMPASOL 6 je silný bezezbytkový nehořlavý odmašťovač. Odstraňuje znečištění, nevytvrzené barvy, oleje, maziva, silikony a vosky. Použitelný na všechny typy kovů, plastů, gum a elastomerů, nenarušuje povrchy materiálů (nenapadá ani pěnový polystyren). Ideální pro odmašťování ve vanách a odmašťovacích stolech.


Pomalejší odpaření poskytuje delší čas pro důkladné rozpouštění mastnot
 z motorů, strojních zařízení a soustav podvozků. Vhodný pro usazené nečistoty na velkých plochách. Impasol 6 je téměř bez zápachu, je antikorozivní, recyklovatelný a biologicky odbouratelný. Poskytuje náhradu za hořlavé, karcinogenní a toxické odmašťovače jako jsou nebezpečné aromáty, toluen, ředidla a benzín.

Ideální pro ultrazvukové čištění do 40°C.  

Technický list

 

IMPASOL ULTRA

Velmi silný odmašťovač/rozpouštědlo
Rychlost odparu 15 min.
KB index 90
Balení 5l, 30l a 200l

IMPASOL ULTRA je extra rychlé a odmašťovací ředidlo za studena. Řadí se mezi nejsilnější z řady IMPASOL. Odmašťuje a odstraňuje minerální, syntetická, rostlinná a živočišná maziva, oleje, konzervační oleje a vosky, lepidla, inkousty, nevytvrzené barvy, tmely a pryskyřice, zapečené, usazené a další těžce odstranitelné nečistoty (mazut, dehet, tavná kalafuna, palmový a řepkový olej). 

Odstraňuje dokonce i spálené a zkarbonizované oleje a maziva. IMPASOL ULTRA má ideální rychlost odparu. Je antikorozivní, recyklovatelný a biologicky odbouratelný.

Poskytuje náhradu za karcinogenní a toxické odmašťovače jako jsou perchlor, toluen, xylen, aceton, benzín a aromáty

 

IMPASOL SPEED

Nehořlavý odmašťovač s extra rychlým odparem 

Rychlost odparu 5 min.
KB index 34
Balení 5l, 30l a 200l
Čištění ultrazvukem do 40°C

IMPASOL SPEED je nehořlavý odmašťovač s extra rychlým a bezezbytkovým odparem pro barvené a citlivé povrchy. Ideální pro použití v elektronickém, optickém, plastikářském a strojírenském průmyslu. Určen k čištění jemných nečistot, čistí velmi rychle, do sucha. Je antikorozivní, vyniká excelentní rychlostí odpařování – 5 minut. Určen speciálně pro přípravu povrchu před další aplikací, kde záleží na rychlosti odparu a nehořlavosti. 

Odstraňuje a odmašťuje minerální, rostlinná a živočišná maziva, oleje, konzervační oleje a měkké vosky, lepidla, inkousty, nevytvrzené barvy, tmely a pryskyřice a další nečistoty ve slabších vrstvách. 

Impasol SPEED je bez agresivního zápachu, antikorozivní, recyklovatelný a biologicky odbouratelný. Poskytuje náhradu za hořlavé, toxické a karcinogenní odmašťovače jako jsou aceton, líh (isopropyl alkohol), benzíny a ředidla.

 

Je vhodný i pro ultrazvukové aplikace do 40°C.

 

Technický list

IMPASOL HARD

Extra silný nehořlavý odmašťovač/rozpouštědlo 

Rychlost odparu 15 min.
KB index 117
Balení 5l, 30l a 200l
Čištění ultrazvukem do 40°C

IMPASOL HARD je extra silný nehořlavý odmašťovač a rozpouštědlo za studena i za tepla, nejsilnější z řady IMPASOL. Odstraňuje a odmašťuje minerální, syntetická, řezná, silikonová, rostlinná a živočišná maziva a oleje, silikonové, konzervační oleje a tvrdé vosky, parafíny, lepidla, inkousty, barvy, tmely, lanolín, pryskyřice a těžce odstranitelné nečistoty (mazut, dehet, tavná kalafuna, palmový a řepkový olej). Odstraňuje dokonce i spálené a zkarbonizované oleje a maziva.

Impasol HARD je bez agresivního zápachu, má unikátní smáčivost 23,2 dynů. Je antikorozivní, recyklovatelný a biologicky odbouratelný. Poskytuje náhradu za hořlavá, toxická a karcinogenní ředidla a odmašťovače jako jsou perchlor, xylen, toluen, aceton, benzín a ředidla. 

 

Technický list

 

IMPASOL FAST

Extra silný odmašťovač s rychlým odpařováním – Super Dry 

Rychlost odparu 2-3 min.
KB index 120
Balení 5l, 30l a 200l

 

 

IMPASOL FAST je rychlý odmašťovač s velmi vysokou odmašťovací silou. Řadí se mezi nejsilnější z řady IMPASOL. Odstraňuje a odmašťuje minerální, syntetická, silikonová, rostlinná a živočišná maziva, oleje, konzervační oleje a vosky, lepidla, maziva, inkousty, barvy, pryskyřice, tmely a těžce odstranitelné nečistoty (zbytky nevytvrdlých lepidel, tmelů, barev a laků) za studena. Určen speciálně pro přípravu povrchu před další aplikací.

IMPASOL FAST se vyznačuje extra rychlým odpařováním (2-3min.), výrazným zlepšením přilnavosti k povrchu a unikátním povrchovým napětím. Je antikorozivní, recyklovatelný a biologicky odbouratelný. Poskytuje náhradu za  karcinogenní a toxické odmašťovače jako jsou aceton, líh (isopropyl alkohol), toluen, aromáty, perchlor, benzín a ředidla.

 

Technický list

 

IMPASOL ORANGE

Emulzní odmašťovač pro barvené a citlivé povrchy 

Rychlost odparu 7-9 min.
KB index 50
Balení 5l, 30l a 200l

IMPASOL ORANGE je unikátní rychlý odmašťovač pro bezpečné odmaštění plastů a citlivých povrchů. Jeho výhodou je mikroemulzní obsah přírodních terpenů (směs vysoce aktivních mikro-emulzních prvotřídních citrusových olejů), které výborně odstraňují zbytky lepidel z pásek, žvýkačky, emulzní oleje a konzervace, emulzní vosky, mastné nečistoty na bázi vody. 

IMPASOL ORANGE má optimální odpařování (7-9min). Má příjemnou pomerančovou vůni. Je antikorozivní a biologicky odbouratelný. Poskytuje náhradu za karcinogenní a toxické odmašťovače jako jsou perchlor, xylen, aceton, líh (isopropyl alkohol), benzíny a ředidla. 

 

Technický list 

IMPASOL SAFETY

Rychlý a silný bezpečný Dry odmašťovač 

Rychlost odparu 6-7 min.
KB index 120
Balení 5l, 30l a 200l

 

 

IMPASOL SAFETY je silný, rychlý, absolutně bezezbytkový a bezpečný odmašťovač a odstraňovač za studena. Jeho jedinečná suchá formule „beze zbytků“ znamená, že po vyčištění se jednoduše odpaří a zanechává povrch zcela bez
nečistot.

Odmašťuje a odstraňuje minerální, syntetická, silikonová, rostlinná a živočišná maziva, oleje, konzervační oleje a vosky, lepidla, tavná lepidla, inkousty, barvy, tmely, pryskyřice a těžce odstranitelné nečistoty. Je určen speciálně pro přípravu povrchu před další aplikací. Vhodný pro ruční odmašťování velmi znečištěných ploch.                                                      

IMPASOL SAFETY má ideální rychlost odpařování (6-7min) a pouze malý zápach. Je antikorozivní, recyklovatelný a biologicky odbouratelný. Poskytuje náhradu za za karcinogenní a toxické odmašťovače jako jsou perchlor, aceton, xylen, MEK, líh (isopropyl alkohol), benzíny a ředidla.                  

Technický list

 

IMPASOL ODORLESS 15

Rychlý bezpečný odmašťovač
Rychlost odparu 15 min.
KB index 45
Balení 5l, 30l a 200l

IMPASOL ODORLESS 15 je bezzápachové, rychle se odpařující, antikorozivní odmašťovací ředidlo určené do uzavřených, nevětraných prostor bez odsávání a tam, kde je zápach nepřípustný. 

Disponuje stejnými vlastnostmi jako produkt IMPASOL ODORLESS 27, rozdíl je pouze v době odparu. Rychlost odpaření je 15 minut. 

 Technický list

 

IMPASOL ODORLESS 27

Rychlý bezpečný odmašťovač
Rychlost odparu 27 min.
KB index 45
Balení 5l, 30l a 200l
 Čištění ultrazvukem do 40°C

IMPASOL ODORLESS 27 je bezzápachové antikorozivní odmašťovací ředidlo určené do uzavřených, nevětraných prostor bez odsávání a tam, kde je zápach nepřípustný. 

Odstraňuje a odmašťuje minerální, syntetická, řezná, rostlinná a živočišná maziva a oleje, konzervační oleje a vosky, parafíny, lepidla, inkousty, nevytvrzené barvy, tmely a pryskyřice. Ideální pro otevřené mycí linky, ultrazvukové a postřikové linky a velké odmašťovací plochy. 

IMPASOL ODORLESS 27 se vyznačuje extra nízkým povrchovým napětím, výrazným zlepšením přilnavosti k povrchu, unikátní smáčivostí a optimální rychlostí odpařování (27min). 

Je antikorozivní, recyklovatelný a biologicky odbouratelný. Poskytuje náhradu za karcinogenní a toxické odmašťovače jako jsou aceton, benzín, xylen, toluen, trichlor, perchlor a ředidla. 

Je vhodný i pro ultrazvukové aplikace do 40°C.  

Technický list