H2400 - Vysokoteplotní lepidlo až do 1060°C

Kód: 417/100
Neohodnoceno
2 190 Kč 2 649,90 Kč včetně DPH
Skladem
Varianta

Jednosložkové vysoce teplotně odolné keramicko-kovové lepidlo/tmel. Produkt po vytvrzení odolává teplotám až do 1060°C. Ideální ke spojení, lepení, spárování a k opravám vysokoteplotně namáhaných dílů, převážně na hliníku, litině, oceli, nerez oceli a keramice. Používá se jednoduše všude tam, kde vysoká teplota neumožňuje použít běžné tmely na bázi epoxidu. Lepidlo je přebarvitelné barvou, lze ho mechanicky opracovávat.

Možné použití: opravy odlitků a forem, vysokoteplotní pece, bojlery, příruby, turbíny, spalovací motory, čerpadla, ventilátory, hlavy motorů, výfukové vedení, rozdělovací potrubí, opravy v chemickém průmyslu.

Vytvrzuje při 20°C a teplem, viz návod. Unikátní chemická odolnost, koncentrovaná kyselina dusičná až do bodu varu. 

POZOR! Před aplikací je opravdu nezbytné povrch pečlivě odmastit pomocí produktu S1960. V případě, že povrch vůbec neodmastíte nebo odmastíte jiným produktem než S1960, negarantujeme funkčnost produktu H2400.

Další informace o vysokoteplotních lepidlech se dočtete přehledně zde: Vysokoteplotní lepidla - základní informace.

Celý postup aplikace je detailně popsán v článku zde

Detailní informace

Detailní popis produktu

Produkt H 2400 - až do 1060°C

Jednosložkové vysoce teplotně odolné keramicko-kovové lepidlo/tmel. Produkt po vytvrzení odolává teplotám až do 1060°C. Používá se ke spojení, lepení, spárování a k opravám vysokoteplotně namáhaných dílů, převážně na hliníku, litině, oceli, nerez oceli a keramice. Používá se jednoduše všude tam, kde vysoká teplota neumožňuje použít běžné tmely na bázi epoxidu. Lepidlo je přebarvitelná barvou, lze ho mechanicky opracovávat.

Možné použití: opravy odlitků a forem, vysokoteplotní pece, bojlery, příruby, turbíny, spalovací motory, čerpadla, ventilátory, hlavy motorů, výfukové vedení, rozdělovací potrubí, opravy v chemickém průmyslu.

Vytvrzuje při 20°C a teplem, viz návod. Unikátní chemická odolnost, koncentrovaná kyselina dusičná až do bodu varu. 

 

Aplikace vysokoteplotního lepidla H 2400

Aplikace je velice podobná aplikaci lepidla H 1000. 

1. Odstranění nečistot a odmaštění - Lepidlo je jednosložkové, není tedy potřeba něco míchat. Před aplikací lepidla musíme z opravovaného místa mechanicky odstranit nečistoty - odstranit např. dehet, zplodiny ze spalování, napáleniny a další. Dále je potřeba místo pečlivě odmastit, doporučujeme produkt S 1960. Nelze používat jakékoliv odmašťovače, ředidla - nesmí totiž obsahovat toluen, xylen a další mastná rozpouštědla, co by mohly postupně lepidlo odseparovat a nebylo by tak dlouhodobě funkční. Je tedy nutné používat bezebytkové odmašťovače, což splňuje produkt S 1960. 

2. Nanesení a vyschnutí produktu - Produkt struktury husté pasty naneseme na opravované místo.Dáváme 2-4 mm vrstvy lepidla. Každou jednotlivou vrstvu lepidla necháme vyschnout cca 2 hodiny vyschnout při teplotě zhruba 20 - 30 °C. 

Pokud by byla potřeba větší vrstva, tak nanášíme produkt ve více vrstvách (jednotlivě vždy po vytvrdnutí té předchozí vrstvy) nebo využijeme např. podložku z nerez oceli. Každou jednotlivou vrstvu lepidla necháme vyschnout cca 2 hodiny vyschnout při teplotě zhruba 20 - 30 °C. 

3. Vytvrdnutí vysokoteplotního lepidla - Po vychnutí lepidla je nutné jej vytvrdit. To lze provést několika způsoby:

3.1. Pokud lze, opravovaný díl vložíme do pece/trouby a necháme jej hodinu vytvrdit při zhruba 90 - 100 °C.

3.2. Pomůžeme si horkovzdušnou pistolí, kterou zapneme na 1. stupeň (odpovídá 300 °C) a položíme ji zhruba 20 - 30 cm od opravovaného místa - tak, abychom dosáhli zhruba 90 - 100 °C. Necháme foukat na dané místo cca 1 hodinu, po cca 1 hodině je lepidlo vytvrzené. 

4. Opracování povrchu do požadovaného tvaru - Vysokoteplotní lepidlo lze opracovat,brousit, vrtat a lze tak upravit do požadovaného tvaru. Vytvrdne do pevnosti kovu s extrémní odolností, je použitelné na vysokou teplotu a vydrží i spaliny.

5. Uvedení zařízení v činnost - Můžeme postupně zvyšovat teplotu, napouštět, uvádět zařízení v činnost.