H1000 - Vysokoteplotní lepidlo do 760°C

Kód: 420/100
Neohodnoceno
1 790 Kč 2 165,90 Kč včetně DPH
Skladem
Varianta

Dvousložkové vysoce teplotně odolné keramicko-kovové lepidlo. Produkt po vytvrzení odolává teplotám až do 760°C. Ideální ke spojení, lepení, spárování a k opravám vysokoteplotně namáhaných dílů, převážně na hliníku, litině, oceli, nerez oceli a keramice. Používá se jednoduše všude tam, kde vysoká teplota neumožňuje použít běžné tmely na bázi epoxidu. Lepidlo je přebarvitelné barvou, lze ho mechanicky opracovávat.

Možné použití: opravy odlitků a forem, vysokoteplotní pece, bojlery, příruby, turbíny, spalovací motory, čerpadla, ventilátory, hlavy motorů, výfukové vedení, rozdělovací potrubí, opravy v chemickém průmyslu.

Vytvrzuje při 20°C, je třeba jej vytvrzovat teplem. Účinky se zlepšují zvyšující se teplotou.

POZOR! Před aplikací je opravdu nezbytné povrch pečlivě odmastit pomocí produktu S1960. V případě, že povrch vůbec neodmastíte nebo odmastíte jiným produktem než S1960, negarantujeme funkčnost produktu H1000.

Další informace o vysokoteplotních lepidlech se dočtete přehledně zde: Vysokoteplotní lepidla - základní informace.

Celý postup aplikace je detailně popsán v článku zde

Podrobnější informace na videu níže ⇓

Detailní informace

Detailní popis produktu

Neaplikujeme jej na přímý plamen, tam používáme případně lepidlo H 2400.

Aplikace vysokoteplotního lepidla H 1000: 

1. Smíchání - Jelikož je produkt H 1000 dvousložkovým lepidlem (skládající se z kapaliny a polymerního kovového prášku), je potřeba jej nejdříve smíchat v poměru 2:1 (kapalina : polymerní prášek)

2. Odstranění nečistot a odmaštění - Před aplikací lepidla musíme z opravovaného místa mechanicky odstranit nečistoty - odstranit např. dehet, zplodiny ze spalování, napáleniny a další. Dále je potřeba místo pečlivě odmastit, doporučujeme produkt S 1960. Nelze používat jakékoliv odmašťovače, ředidla - nesmí totiž obsahovat toluen, xylen a další mastná rozpouštědla, co by mohly postupně lepidlo odseparovat a nebylo by tak dlouhodobě funkční. Je tedy nutné používat bezebytkové odmašťovače, což splňuje produkt S 1960. 

3. Nanesení a vyschnutí produktu - Rozmíchaný produkt struktury husté pasty naneseme na opravované místo a necháme jej 20 - 60 minut vyschnout při teplotě zhruba 20 - 30 °C. 

4. Vytvrdnutí vysokoteplotního lepidla - Po vychnutí lepidla je nutné jej vytvrdit. To lze provést několika způsoby:

4.1. Pokud lze, opravovaný díl vložíme do pece/trouby a necháme jej hodinu vytvrdit při zhruba 70 °C.

4.2. Pomůžeme si horkovzdušnou pistolí, kterou zapneme na 1. stupeň (odpovídá 300 °C) a položíme ji zhruba 30 - 35 cm od opravovaného místa - tak, abychom dosáhli zhruba těch 70 °C. Necháme foukat na dané místo cca 1 hodinu.

4.3. Případně pokud se jedná o kotel - lze využít i zapálenou svíčku, kterou vložíme dovnitř do kotle a ta za cca 1,5 h - 2 h vyhřeje kotel na požadovanou teplotu 70 °C a dojde tak k vytvrzení lepidla také. 

5. Opracování povrchu do požadovaného tvaru - Vysokoteplotní lepidlo lze opracovat,brousit, vrtat a lze tak upravit do požadovaného tvaru. Vytvrdne do pevnosti kovu s extrémní odolností, je použitelné na vysokou teplotu a vydrží i spaliny.

6. Uvedení zařízení v činnost - Můžeme postupně zvyšovat teplotu, napouštět, uvádět zařízení v činnost.